Praktické informácie

Registrácia

Na konferenciu sa môžete zaregistrovať vopred alebo priamo na mieste. Registráciou vopred zjednodušíte prácu registračnému tímu a skrátite čas čakania na menovky.

Registrácia na detský/mládežnícky program už nie je možná. Taktiež objednanie stravy už nie je možné.

Ubytovanie

Účastníci konferencie stanujú na krásnej lúke pod kláštorom na Skalke , priamo na mieste konania konferencie. Už samotné stanovanie je nevšedným zážitkom, ktorý nám umožňuje prežiť duchovný program bez vonkajšieho rozptýlenia, utužiť vzťahy v spoločenstve a zúčastniť sa nočných adorácií. Na mieste bude zabezpečená pitná voda a možnosť osobnej hygieny (umývadlá a toalety; klimatizovaný sprchovací príves). Ak však stanovanie nie je pre vás vhodnou alternatívou, môžete využiť ubytovanie priamo v meste Trenčín.

Doprava

Presné miesto konania konferencie pozrite tu.

GPS: 48.915761, 18.073614

Parkovanie bude umožnené priamo na mieste konferencie, parkovisko bude v nočných hodinách strážené. V prípade, že necestujete autom, odporúčame prísť do Trenčína vlakom alebo autobusom a potom autobusom (cca každú hodinu) v smere napr. Horná Súča alebo Horné Srnie. Autobusy už stoja na nových zástavkách priamo pod kláštorom (Skalka n.Váhom,,kláštor).

Strava

Aby sa konferencie mohli zúčastniť celé rodiny, podarilo sa nám zabezpečiť plnohodnotné stravovanie za veľmi prijateľnú cenu. Obedy a večere budú zabezpečené cateringovou firmou a o raňajky sa postará náš tím. Aby sme minimalizovali odpad v podobe jednorazového riadu, bude vhodné priniesť si so sebou pohárik na nápoje a základný príbor, prípadne ešus. Aby ste mali zabezpečenú stravu, je nevyhnutné sa zaregistrovať cez našu web stránku do 26. júna. V registračnom formulári je možnosť si zvoliť stravu (raňajky, obed alebo večeru) na Vami vybrané dni. Stravu si môžete objednať aj ako bezlepkovo-bezlaktózovú zakliknutím príslušného poľa v registračnom formulári. Kávu a pochutiny je možné zakúpiť priamo v areáli konferencie.

Detský a mládežnícky program

Pre deti vo veku 5 až 12 rokov bude počas prednášok doobeda a poobede pripravený program. Podmienkou je schopnosť samostatne pracovať v skupinke rovesníkov, nakoľko nedokážeme zabezpečiť animátorov aj pre deti s individuálnymi potrebami. Pre mládežníkov vo veku 13 až 17 rokov bude pripravený samostatný duchovno-dobrodružný program v kempe a v okolitej prírode. Upozorňujeme, že pre účasť dieťaťa/mládežníka na programe je nevyhnutná registrácia cez našu web stránku do 26. júna. Odporúčame však sa zaregistrovať čo najskôr, nakoľko počet detí/mládežníkov na program je obmedzený.

Dobrovoľníctvo

Pomocných rúk nikdy nie je dosť, preto medzi účastníkmi hľadáme ochotných dobrovoľníkov, ktorí keď budú vidieť nejakú potrebu, ochotne pomôžu :).

Poplatky

Príspevky na konferenciu sa skladajú z dvoch zložiek – konferenčný poplatok a poplatok za stravu. Ich výška bude zverejnená pred začiatkom registrácie, v záložke registrácia na konferenciu. Dovoľujeme si vás informovať, že určené poplatky nepokrývajú všetky náklady konferencie a uvítame ak prispejete viac, v prípade, že máte možnosť. Okrem iného tak pomôžete dostať sa na konferenciu tým ľuďom, ktorí by si ju nemohli inak dovoliť.

Ostatné

Na ostatné otázky ochotne odpovieme na: info@novesvitanie.sk