Registrácia dobrovoľníkov

Konferencia Nové svitanie je naším spoločným podujatím, a preto vás chceme pozvať do služby počas nej. Pre pokojný a bezpečný priebeh je nevyhnutná pomoc ochotných ľudí – dobrovoľníkov. Povzbudzujeme vás, aby ste sa v rámci svojich možností stali na pár hodín týmito dobrovoľníkmi (napr. služba stráženia kempu, pomoc v kuchyni a pod.). Čím viac nás bude, tým krajšie (a kratšie) budú služby :). Ako organizátori takéhoto podujatia budeme vďační aj za 1-2 hodiny vášho času. Mnohé úlohy ani nenarušia program konferencie. Všetkých dobrovoľníkov už teraz vkladáme do svojich modlitieb.

Registrácia na dobrovoľnícku pomoc sa začala a končí 11. júla 2018.

Postup registrácie dobrovoľníkov

Prihlasovanie dobrovoľníkov je jednoduché a anonymné. Zoznam dobrovoľníckych úloh je uvedený nižšie. Každá dobrovoľnícka úloha obsahuje stručný popis a tlačidlo Prihlásiť.  Po stlačení tlačidla ste presmerovaní na prihlasovací formulár. Niektoré položky formulára sú v angličtine, preto ponúkame inštrukcie k postupu:

1. Napíšte svoje meno a prvé písmeno z priezviska a označte neobsadené pole. Na niektoré úlohy je obmedzený počet ľudí, po obsadení už nie je možné registrovať ďalšiu osobu. Po vypísaní a označení stlačte tlačidlo Continue (Pokračovať).

2. Následne vypíšte emailovú adresu a telefónne číslo a údaje odošlite tlačidlom Send (Poslať). Všetky zadané údaje sú viditeľné len pre správcu dobrovoľníckej služby a použité v súlade so Súhlasom so spracovaním osobných údajov.

Vetranie hlavného stanu

V horúcom počasí potrebujeme vetrať hlavný stan. Túto úlohu ponúkame mužom 🙂  Treba pomocou rebríka odhrnúť bočnicu stanu – a to nielen vo veľmi teplom počasí, ale tiež ráno od 7:00 do 7:30 kvôli kondenzu, ktorý sa tvorí v noci pri ochladení. Detaily úlohy bližšie vysvetlí Technický tím.

(1 osoba)

Prihlásiť

Umytie podlahy v sprchách

V sprchách (mužských aj ženských) bude nachystaný mop. Podlaha sa umýva bez čistiacich prostriedkov, z ekologických dôvodov. Dôležité je, aby sme podlahu udržiavali čistú, bez vonkajších nečistôt (tráva, blato a pod.) Úloha sa vykonáva raz-dvakrát denne podľa potreby.

(1 osoba-mužské sprchy / 1 osoba-ženské sprchy)

Prihlásiť

Kontrola toaletného papiera vo WC

Úlohou dobrovoľníka je skontrolovať a v prípade potreby doplniť toaletný papier, ktorého zásoby sa nachádzajú v blízkosti WC v záhradnom boxe.

(1 osoba-mužské WC / 1 osoba-ženské WC)

Prihlásiť

Pomoc Gastrotímu

Dobrovoľník pomáha s utieraním / umývaním plastových podnosov po raňajkách, obede a večeri.

(2 osoby-raňajky / 2 osoby-obed / 2 osoby-večere)

Prihlásiť

Kontrola stravy pomocou mobilu s aplikáciou (mobil s NFC aplikáciou zapožičia gastro team)

(1 osoba-raňajky / 1 osoba-obedy / 1 osoba-večere)

Prihlásiť

Miništrovanie

Pozývame všetkých mužov a chlapcov, ktorí vedia alebo túžia miništrovať, aby sa zapojili a pomohli dodať svätým omšiam lesk a slávnostnosť. Vedúci liturgického tímu sa vám ešte pred začiatkom konferencie ozve a dohodne s vami podrobnosti.

(počet osôb nie je obmedzený)

Prihlásiť

Fotografovanie

Ak viete dobre fotografovať a máte chuť urobiť pár záberov z konferencie, tak hľadáme práve vás :). Úplne postačí, ak každý účinkujúci hosť bude aspoň na jednom zábere.

(1-2 osoby)

Prihlásiť

Príprava konferenčných priestorov

Ide o pomoc so stavaním stanov, rozkladanie stoličiek a podobné pomocné práce spojené s prípravou konferencie – úloha je vhodná najmä pre mužov a mládežníkov.

(počet osôb nie je obmedzený)

Prihlásiť

Ukončovacie práce po konferencii

Potrebujeme dobrovoľníkov, ktorí nám po konferencii pomôžu so skladaním stanov, stoličiek a podobných upratovacích prác. Úloha je vhodná najmä pre mužov a mládežníkov.

(počet osôb nie je obmedzený)

Prihlásiť

Záložný šofér

Po skúsenostiach z minulých rokov rátame so situáciou, v ktorej bude treba náhly odvoz a členovia Technického tímu budú práve vyťažení inými úlohami. Vtedy príde vaša chvíľa :).

(1 osoba)

Prihlásiť

Kontrola platnosti menoviek pred programom

Dobrovoľník sa zúčastní celého programu. Jeho úloha spočíva v dohliadaní na to, aby sa programu zúčastnili len ľudia s platnou menovkou. Kontrola prebieha pri jednom z troch vchodov do Hlavného stanu.

(3 osoby)

Prihlásiť

Tešíme sa, že konferencia je naším spoločným dielom na slávu Božiu.